Translate

poniedziałek, 11 czerwca 2012

Troszkę żółtego

Pełnik chiński - Trollius chinensis 
Bylina osiągająca wysokość do około 80 cm.  Kwiaty ciemno żółte z charakterystycznymi długimi miodnikami. Osiągają one średnicę ok 4 cm.  Łatwa w uprawie roślina. Lubi stanowisko słoneczne lub lekko zacienione. U mnie rośnie w glinie.
Pełnik europejski - Trollius europaeus
Roślina należąca do rodziny jaskrowatych. Występuje niemal w całej Europie z wyjątkiem jej południowo zachodnich krańców.  Osiąga 10-50 cm wysokości. Kwiaty koloru cytrynowo żółtego o średnicy około 2 - 3 cm.

Żeleźniak Russela - Phlomis Russeliana 
Piękna bylina o oryginalnych, bardzo wysokich   kwiatach koloru żółtego. Pojawiają się one na roślinie   w połowie czerwca.  Liście ma duże, sercowate. które również stanowią ozdobę rośliny. Szybko się rozrasta. 
Często nazywany 'Szałwią jerozolimską'
Rutewka orlikolistna
Nie wiem co to za odmiana, ale bardzo mi się podoba. Wysoka bylina świetnie radząca sobie w półcieniu. Dorasta do 150 cm wysokości. Kwiaty drobniutkie, koloru żółtego.

Serduszka 'Gold heart- Dicentra
Odmiana ta odznacza się bardzo ciekawymi, złotymi liśćmi, które utrzymują się bardzo długo. Nie zamiera zaraz po kwitnieniu. Jej intensywny kolor, to mocny akcent na rabacie.


3 komentarze:

  1. Pełnikowi też dzisiaj zdjęcia robiłam. Bardzo mi się podoba żeleźniak, mam, ale chyba nie zakwitnie.*** Wykopałam dzisiaj cebulki śnieżnika różowego dla Ciebie. Chyba muszą troszkę się podsuszyć, ale możesz mi już przesłać e'mailem swoje dane do wysyłki :-). Pozdrawiam .

    OdpowiedzUsuń
  2. Zażółciło Ci się mocno w ogrodzie. Słońca ostatnio mało to przynajmniej masz namiastkę w kwieciu

    OdpowiedzUsuń
  3. Wiolu, sprawdź czy to nie Rutewka mniejsza - Thalictrum minus.

    OdpowiedzUsuń