Translate

środa, 30 maja 2012

Moje krzewuszki

Weigela Florida 'Red Prince' - Krzewuszka cudowna

Krzew dorastający do około 1,5 - 1,8 metra wysokości i 2 m szerokości. Ma piękne, intensywnie czerwone, dzwonkowate kwiaty, które wspaniale kontrastują z żywo zielonymi liśćmi. Kwitnie obficie na przełomie maja i czerwca a w sierpniu powtarza kwitnienie.Weigela florida 'Nana Purpurea' - Krzewuszka cudowna

Krzew docelowo dorastający do 1,5 m, ale przyrasta wolno. Kwiaty koloru różowo -fioletowego, liście ciemne, brązowawe. Kwiaty ślicznie kontrastują z liśćmi. Kwitnie bardzo obficie na przełomie maja/czerwca.
Weigela florida 'Monet' ('Verweig') - Krzewuszka cudowna


Nowa odmiana o niskim wzroście, nadająca się do małych ogrodów i pojemników. Osiąga wysokość do 0,7 m. Ma bardzo oryginalne ubarwienie liści: zielaono- brązowo-czerwono-różowo-białe. Kwiaty ma białe, ale u mnie bardzo niechętnie kwitnie. Niezbyt dobrze rośnie w pełnym słońcu. Należy zapewnić jej lekki cień, przynajmniej od południowego słońca.

Weigela florida 'Caricature' - Krzewuszka cudowna


Kolejna odmiana ozdobna racze z liści. Są bardzo oryginalne, poskręcane z kremową obwódką. Kwitnie w maju, ale bardzo słabo. Kwiaty dzwonkowate, jasno różowe.
Krzew dorasta do 1,5 m wysokości, rozłożysty.


Weigela florida 'Candida' - Krzewuszka cudowna


Krzew średniej wielkości o ładnym rozłożystym pokroju. Liście ciemno zielone pięknie kontrastują z czysto białymi, dzwonkowatymi kwiatami.
U mnie rośnie na dość wietrznym stanowisku i bardzo podmarzła. Mimo tego i tak ma kwiaty.
Weigela florida 'Nana Variegata' - Krzewuszka cudowna


Krzew średniego wzrostu, dorastający do 1 m. Ciekawie zabarwione ulistnienie - zielone z biało-kremową obwódką. Na jednym krzewie pojawiają się dzwonkowate kwiaty w dwóch kolorach białym i różowym.
Weigela florida 'Styriaca' - Krzewuszka cudowna

Krzew do 2,5 m wys., przyrastający ok. 30 cm rocznie. Młode liście i pędy są zaczerwienione, starsze liście zielone. Kwiaty różowo-czerwone, lejkowate. Kwitnie bardzo obficie na przełomie maja i czerwca.

5 komentarzy:

 1. Piękna i spora kolekcja:)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie Ci zakwitły, u mnie mizerne po zimie.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ kolekcja!!! Przepiękne i widać, że zdrowe!! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. I tyle rośnie w Twoim ogrodzie ?, to cudowne. Ja mam miejsce dla jednej, tej pierwszej. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. ja mam 4 odmiany nie mam tej bialej

  OdpowiedzUsuń