Translate

poniedziałek, 30 kwietnia 2012

Ogrodowe widoki i .....

Ogród mój ciągle się zmienia. Co roku przesadzam, przenoszę rabaty - jedne likwiduję drugie zakładam, dosadzam rośliny. Co roku też przybywa lub zmieniają się dodatki typu dzbany, beczki, garnki, wykończenie obrzeży. Mąż też co roku coś tam swojego wnosi - powstała już pergola pod winorośl, huśtawka, domek ze zjeżdżalnią dla dzieci a teraz męczy altankę :)

Pokażę kilka zdjęć widokowych ogrodu z poprzednich lat dla porównania jak było a jak będzie w tym roku.

Rok 2009 i 2010Rok 2011 W tym roku już nastąpiły spore zmiany i następują dalej.  Związane są one najbardziej z budową altany, ale o niej napiszę w osobnym poście.

A w ogrodzie .... susza, straszliwa susza. Od kilku dni podlewam rabatki, zwłaszcza z roślinkami, które zostały posadzone tej wiosny i jeszcze się nie przekorzeniły. Temperatur nie wytrzymują pierwiosnki, które ciągle mdleją od gorąca i nawet podlewanie nie pomaga. Wygląd odzyskują dopiero po południu, kiedy zaczyna się schładzać. Nie wiem jak roślinki sobie poradzą, bo jutro skoro świt wyjeżdżam na kilka dni. Jeśli nie przejdzie deszcz, to czarno to wszystko widzę. Obawiam się że ominie mnie kwitnienie goryczek, które już lada moment, niektórych tulipanów, zawilców i trójlistu :( 
 

4 komentarze:

 1. ogrodnik to ma we krwi ,że ciągle coś musi zmieniać . Znam to doskonale. Ja ogród zaczęlam dopiero dziś podlewać. Jest potwornie sucho a pierwiosnki faktycznie mdleją nawet w skrzynkach.Szkoda ,że Cię ominą piękne widoki swoich kwitnących roślinek ale może zastąpią je jakieś inne równie piękne.

  OdpowiedzUsuń
 2. piękny ogród :) pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie też susza, i właśnie dzisiaj podlewałam.
  Ale poszłam na łatwiznę... lałam pompą :)
  Jutro dokończę, bo dzisiaj wszystkiego nie dałam rady podlać.

  OdpowiedzUsuń
 4. ładny ogród i widzę ogromny potencjał. Oczko wodne i ścieżka bardzo mi się podobają:)

  OdpowiedzUsuń