Translate

piątek, 25 maja 2012

Trochę różności

Od kilku dni wieje silny wiatr i ciężko zrobić zdjęcia. Dziś pokażę różne roślinki, którym udało mi się zrobić w miarę ładne zdjęcia.

To najwcześniej kwitnąca lilia w moim ogrodzie. Zaczyna je zwykle ok 20 maja. Nie znam nazwy. Cebulki mam od teściowej. Szybko się rozrastają i po kilku latach uprawy mam je już w trzech sporych kępkach.


A to zaś najwcześniej kwitnący liliowiec :) Nazwy też nie znam. Pięknie pachnie.


I jeszcze taki cudak - zupełnie nie wiem co to jest, ale ma ładny kolor :)


Tegoroczna zdobycz - Kokoryczka Variegata


Nie toleruję w ogrodzie azalii i rododendronów. Nie wiem dlaczego, ale to zupełnie nie moja bajka. Ten, to wyjątek - prezent od dzieci na Dzień Matki, więc musiał dostać honorowe miejsce w ogrodzie :)


Właśnie teraz pięknie kwitnie wielosił


Co roku, jako pierwsza zakwita piwonia drzewiasta. W tym roku bardzo ucierpiała w zimie. Bałam się, ze całkiem przemarzła. Na szczęście odbiła i ma kilka pąków.


6 komentarzy:

 1. To prawda, że wiatr utrudnia robienie zdjęć, ale z Twoich widać bardzo kolorowy ogród:)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakaś bardzo wczesna ta lilia. A ja się swoich nie mogę doczekać , chociaż mnóstwo mi wymarzło zimą. Ten twój wielosił ma tak mocno niebieski kolor. Mój jakby bledszy. Mamy coś wspólnego- jedną azalię w ogrodzie :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze lubiłam lilie, ta pomarańczowa zwana potocznie smolinosem przypomina mi dzieciństwo, liliowce również są cudowne, a ten mały cudak o pięknym kolorze to osteospermum zwane przez innych ogrodową gerberą lub stokrotką z Afryki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pamiętam te lilie z dzieciństwa... mieliśmy je w bardzo dużych kępach i nazywaliśmy je "fojerleluje" :)
  Miałam ją i na działce, ale po kilku latach po prostu zniknęła.
  Natomiast ten "cudak" to aster alpejski...

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękny masz ogród, a roślinek w nim jak w ogrodzie botanicznym. Podejrzewam, że gdybym mieszkała w domu z ogrodem też bym do tego dążyła. Mam ogród, ale 200 km od domu, na działce i trudno dojść do takich efektów będąc tam tylko co jakiś czas w sezonie. Nie mnie jednak mam troszkę kwiatów, a ostatnio zakochałam się w hortensjach:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczny kolor ma piwonia drzewiasta. Pozdrawiam ( nie zapomniałam o cebulkach do wysyłki) :-)

  OdpowiedzUsuń