Translate

poniedziałek, 2 lipca 2012

Różności ...

Lato w pełni, więc i wiele roślinek w pełni kwitnienia. Teraz królują róże, przetaczniki, dzwonki, szałwie. Powoli dołączają liliowce i jeżówki. Na kwitnienie tych ostatnich co roku czekam z niecierpliwością. Ogród pachnie różami, katalpą i lipą. Najintensywniej po południu i wieczorem. 
Golden Showers

Alinka
Lilie św. Józefa znają chyba wszyscy ogrodnicy. Ja ją pamiętam z dzieciństwa. W ogrodzie rosło kilka sporych kęp. Mają cudowny zapach i ładnie brudzą nosy. W swoim ogrodzie zawsze chciałam ją mieć. Kupiłam 2 lata temu 4 cztery duże cebule z nadzieją, że szynko się rozrosną w pokaźną kępę. Niestety rok temu było ich już 2 a w tym ... popatrzcie. Jestem załamana jej wyglądem i 'rozrostem' . Ale tak łatwo się nie poddam. Kupię nowe i posadzę w innym miejscu.


Ulubione przeze mnie kolejne dzwoneczkiTutaj też czeka mnie modernizacja. Monardę muszę wykopać, oczyścić jej kłącza z odętki i posadzić w innym miejscu gdzie będzie miała więcej przestrzeni. Odętki nie polubiłam i walczę z nią już kilka lat, a ona uparcie wyłazi. Muszę w końcu rozprawić się z nią porządnie.


Na koniec kilka różności, które bardzo lubię.


5 komentarzy:

 1. Bardzo kolorowo jest w Twoim ogrodzie. Troszeczkę po-podglądam i przeniosę kilka pomysłów do swojego ogródka ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przetaczniki rewelacyjne masz, piękne kępy i takie wyprostowane :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z liliami świętego Józefa mam to samo. W tym roku wogóle już nie zakwitła. Piękne te białe dzwonki . A do odetki może jednak się przekonasz? Ja ją bardzo lubię.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiolka a na Triunphatorze rosną małe cebulki na łodydze????

  BeataB

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego jeszcze nie wiem, bo kwitnie na całego, ale zaciekawiłaś mnie i zaobserwuję :)

   Usuń